дії після скарлатини: аналізи?

Добрий вечір.
П'ять днів тому (зранку в п'ятницю) майже 5-річна дитина захворіла. Щеплена за графіком, а також від пневмококу, менінгококу, вітрянки і щороку – від грипу.
Прокинулась з плачем і скаржилась, що болить язик. Я побачила, що захворіває. В садок вже не повели, залишили вдома.
За лічені години температура піднялась до 39+ градусів, її нудило, кілька разів рвала, казала, що дуже болить горло (таким червоним я її горла ніколи не бачила). Язик за кілька годин став білосніжний. Оскільки сопель не було, я викликала нашу лікарку.

Ще до її приходу ввечері на дитині стали з'являтися червоні плями, шкіра вкрилась пухирцями. Лікарці загалом довіряємо, вона поставила діагноз скарлатина – сказала, що все так явно, що й сумнівів нема. Призначила сумамед у віковій дозі курсом на 5 днів.

В суботу зранку дитина вже була вся обсипана, крім обличчя. Тіло шерхаве. Їй було доволі погано, а нурофен допомагав тільки на кілька годин (при вірусах у нас зазвичай діє годин 9-10), і я дала їй призначений антибіотик (вперше в житті).

Рівно за 14 годин стало кращати, надалі температура не піднімалась, помалу вичухуємось, антибіотик допиває.

Тепер я вже начиталась і знаю, що краще було пити пеніцилін, але я чомусь довірилась лікарці. Думаю, раз після нього стало краще, значить, бактерія чутлива до антибіотика, він подіяв і треба розслабитись.

Але маю запитання:

Які аналізи і на який день від початку хвороби треба здати? Педіатр рекомендувала здати ЗАК і ЗАС на 8-9 день. Тут я бачила пост, де радять здати біохімію і АСЛ-О. Ніде не можу знайти рекомендацій.Комментарии к записи

Только участники группы могут комментировать.

Войти Зарегистрироваться

Margarita

2019/09/10 • #
Якщо дитина одужує, ніякі обстеження не потрібно робити.

delson

2019/09/11 • отвечает Margarita#
дякую! мені так і здавалось, що головне – стан дитин